WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM
  Meserati Özel Servis

  Anasayfa    Meserati Özel Servis

  Araç periyodik bakımı, araç sahibinin otomobilinden uzun süre en yüksek randımanı alarak faydalanmasında esastır. Otomobiller ve diğer motorlu araçlar temelde makine olarak baz alınırlar. Her makine gibi motorlu araçların da belirli rutinlerde değiştirilmesi ya da sağlamlaştırılması gereken parçaları bulunur. Yapılan düzenli bu bakımlara araç periyodik bakımı denir. Düzenli araç bakımı, aracınızın uzun süre ve güvenle kullanımını sağlamak için büyük önem taşır. Araç periyodik bakım fiyatları ise sahip olduğunuz aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Özellikle yüksek teknolojili araçların bakımları sekteye uğramadan periyodik olarak gerçekleştirilmelidir.

  Maserati Periyodik Bakım

  Araç bakımlarınızı aksatmadan yaptırmanız uzun süre verimli araç kullanımınız için mühimdir. Maserati aracınızı da diğer tüm otomobiller gibi konusunda uzman olan ve tecrübeli servis personeline sahip servislerde yaptırmanız faydalı olacaktır. Özellikle yeni nesil ve yüksek teknolojiye sahip araçların periyodik bakımları özel uzmanlıkla doğru teşhis konularak yapılmalıdır.

  Maserati Bakım Aşamaları

  Düzenli yapılan araç bakımlarında diğer marka ve modellerde olduğu gibi Maserati marka araçlarda da bazı temel aşamalar yer alır. Araçlardaki temel bakım aşamaları:

  • Havada bulunan kir, toz ve diğer yabancı maddelerin girmesiyle kirlenen hava filtrelerinin değişimi,
  • klimalı araçlardaki polen filtresinin değişimi,
  • Motorda oluşan ve oluşabilecek aşınmalarına karşı motor filtrelerinin değişimi,
  • Kirlenen ya da tıkanmış olabilecek yağ filtrelerinin değişimi,
  • Lastiklerdeki aşınma derecesi, hava basıncı, dış ve profil derinliği ölçümlerine bağlı olarak lastiklerin bakımı ve değişimi,
  • En verimli seviyede performans sağlanmasını istediğiniz aracınızın bujilerinin düzenli bakımı,
  • Yakıtın dışında aracınızda bulunması gereken antifiriz, silecek suyu, motor yağı vb tüm sıvıların kontrolü ve değişimi,
  • Frenlerin kontrol ve bakımı ile saşe ve kaportanın kontrolünden oluşur.

  Maserati Bakım Aralığı Ne Sıklıkta Olmalıdır?

  Maserati marka aracınızda performans ve verimliliği her zaman en ideal düzeyde tutabilmek için aracınızın bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. İleri seviye teknolojiye sahip aracınızın senelik olarak bakımını yaptırmalısınız. Aracı zamanında ve aksatmadan periyodik bakıma götürdüğünüz takdirde yalnızca mevcut durumunu kontrol ettirmekle kalmaz, ileriye dönük oluşabilecek sorunlar ile ilgili işin uzmanlarından geri dönüş de alabilirsiniz. Bu da gelecekte aracınızda oluşabilecek sorunlar için ön hazırlık ve bakımınızı yaptırmanızı sağlar. Aynı şekilde bir sonraki periyodik bakımda nelerin değişmesi gerektiğine dair de bilgi edinebilirsiniz. Her aracın kullanım kılavuzunda o araca ait periyodik bakım süreleri belirtilir. Ancak genel olarak araç bakımlarının 10 bin km, 20 bin km ve 30 bin km’de yapılması gerekir. Aracınızın durumuna göre değişkenlik gösterse de temelde her 10 bin km’de bir kez bakım yapılması önem taşır.

  Maserati Bakım Test Cihazları

  Aracınızın istediğiniz seviyedeki performansla hareket edebilmesi için araç bakım test cihazları ile ekspertiz edilmesi gereklidir. Bu test aşamalarının deneyimli servis personelleri tarafından en doğru cihazlarla yapılması büyük önem taşır. Aracınızda var olan ve gözle doğrudan tespit edilemeyen arıza durumları için araç test cihazları kullanılır. Bakım esnasında şüphe duyulan arızalar veya mevcut durumun en doğru teşhisi için Maserati araçlara uygun test cihazları kullanılarak var olan problem tespit edilir. Araç motorunun genel durumu için, fren hidroliğinin test edilmesi için ya da devir ölçüm ve yüzey hızı gibi kontrollerin tamamlanmasında Maserati otomobilinizin ihtiyaç duyduğu test cihazları işin eksperleri tarafından kullanılmalıdır.

  Maserati otomobilinizi verimli ve yüksek performansla kullanmaya devam etmek için periyodik bakımınızı Service Center’da yaptırabilirsiniz. İşinde uzman ve tecrübeli kadrosu ile Service Center’a lüks aracınızı güvenle teslim edebilirsiniz.

  SERVİS RANDEVUSU

  SERVİS RANDEVUSU

  Service Center randevunuzu istediğiniz tarihte ve istediğiniz servis danışmanını seçerek kolaylıkla alabilirsiniz.

  Service Randevusu Al
  7/24 SERVİSE TESLİM

  7/24 SERVİSE TESLİM

  Service Center randevunuzu istediğiniz tarihte ve istediğiniz servis danışmanını seçerek kolaylıkla alabilirsiniz.

  Randevu Al
  DAHA FAZLA BİLGİ

  DAHA FAZLA BİLGİ

  Service Center hizmetleri hakkında her türlü soru ve talebiniz için formu doldurup iletişime geçin.

  Bize Ulaşın

  Her yönü ile kaliteli, güvenli ve kurumsal bir servis ile iş birliği yapmanız ve araçlarınızı düzenli olarak kontrol altında bulundurmanız, sizin ve sizinle hayata tutunan sevenleriniz için hayati önem taşımaktadır.

  Servis Randevu Formu

  Değerli ziyaretçimiz; Bu bölümden aracınızın bakımıyla ilgili servis randevunuzu alabilirsiniz. Servis randevunuz için tercih ettiginiz tarih ve saat , uygunluğu kontrol edildikten sonra müşteri temsilcimiz size daha ayrıntılı bilgi sunacaktır, şayet arzu ettiğiniz saat tarih uygun değilse size bu konuda yardımcı olamak amacıyla telefonunuz aracılığıyla size ulaşacaktır. Formu doldururken bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. Teşekkür ederiz.