WHATSAPP FORM DOLDUR
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM
  Porsche Özel Servis

  Anasayfa    Porsche Özel Servis

  Birçok kişi; Porsche marka bir otomobil satın almak ister. Almanlar tarafından üretilen bir otomobil markası olan Porsche; fiyat performans oranı bakımından en iyisini vaat eden modelleriyle dikkat çeker. Lüks otomobil sınıfının dünya pazarındaki liderleri arasında bulunan Porsche; güncel tarih itibariyle tıpkı birçok otomobil markası gibi Volkswagen Group bünyesinde yer alır.

  Porsche; birçok avantajı ile öne çıkıyor. Her şeyden önce, yüksek performanslı araçlar ürettiğini söylemek mümkün! Sedan modellerine sahip olmasına ek olarak bilhassa son yıllarda SUV alanında da çığır açacak modelleri ile konuşulur hale gelmiştir. Porsche; tüm bu özellikleri sayesinde dünya çapında tanınan ve tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır. Özel bir müşteri kitlesine sahip olan Porsche; müşterilerine farklı konularda da avantaj sağlar.

  Porsche Periyodik Bakım

  Birçok kişinin aklında Porsche bakım nasıl olmalı sorusu bulunuyor. Her şeyden önce, modelinden bağımsız olarak her aracın bakımı her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bakım periyotları şu şekilde özetlenebilir:

  • Macan: Her 15.000 km’de / 12 ay gerçekleştirilmelidir.
  • Panamera: Tıpkı Macan gibi bu aracın bakımı da her 15.000 km’de / 12 ay gerçekleştirilmelidir.
  • 718: Porsche’nin en popüler modelleri arasında bulunan 718’in bakımı da her 15.000 km’de / 12 ay gerçekleştirilmelidir.
  • 911: Uzmanlar; aracın bakımının her 15.000 km’de / 12 ay bir yapılması gerektiğini ifade ederler. Buna ek olarak, 911 GT2, 911 GT3, 911 Turbo S modeline sahip olanların her 10.000 km’de / 12 ay olacak şekilde bakım işlemlerini yaptırmaları gereklidir.
  • Cayenne: Bu aracın bakımı da tıpkı birçok Porsche modeli gibi her 15.000 km’de / 12 ay olacak şekilde gerçekleştirilmelidir.
  • Taycan: Adından söz ettiren Porsche Taycan bakımı da her 15.000 km’de / 12 ay olacak şekilde gerçekleştirilmelidir.

  Porsche Bakım Aşamaları

  Araçlarda km ve zamana bağlı olarak bazı malzemelerin kontrol edilmesi ve parça yenileme işlemlerine ise periyodik bakım adı verilir. Porsche marka bir otomobili olanların model ve model yılına göre her 10.000 veya 15.000 km’de bir periyodik bakım yaptırması gereklidir. Periyodik bakım; motor yağ bakımı olarak da tanımlanabilir.

  Porsche marka aracın periyodik bakımı sırasında ilk olarak motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Ayrıca, hava ve polen filtreleri de kontrol edilir. Gerekli olduğu takdirde parça değişimi gerçekleştirilir. Aracın belirtilen noktaları kontrol edildikten sonra kontrol sonuçları araç sahibine yazılı veya sözlü olarak bildirilir. Ayrıca, aracın bakım ve onarımında araç sahibinden onay alınmadan herhangi bir işleme başlanmaz. Tüm bakım işlemleri; 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu kapsamında garantili ve yazılı olarak gerçekleştirilir.

  Porsche marka otomobilin bakımı son derece önemlidir. Hatta, aracın periyodik bakım kilometresi dolmasa dahi motor yağının her yıl bir kere değiştirilmesi tavsiye edilir. Bu sayede, motor yağının viskozite özelliğinin zaman içerisinde kaybolmasının önüne geçilir. Motor yağının yüzeye tutunma görevini yerine getirmesi sağlanır. Motor içerisindeki metal sürtünmelerinin oluşumu engellenir. Sonuç olarak, otomobil sahibinin bütçesini sarsacak nitelikteki tamir masraflarıyla karşı karşıya kalmasının önüne geçilir.

  Porsche bakım aşamaları şu şekilde özetlenebilir:

  • Motor yağı ve filtre değişimi
  • Hava filtresi kontrol
  • Polen filtresi kontrol
  • Yakıt filtresi km kontrol
  • Ön balata kontrol
  • Süspansiyon kontrol
  • Direksiyon ve aks körükleri kontrol
  • Fren ve yakıt hortumları kontrol
  • Akü ve antifriz kontrol
  • Aydınlatma sistemi kontrol
  • Silecek lastik ve sıvı kontrol
  • Lastik derinlik ve hava basıncı kontrol

  Porsche bakım sayesinde araçta oluşması muhtemel arıza ve hasarların önüne geçilir. Buna ek olarak, bakımı düzenli bir şekilde yapılan bir aracın yapılmayan araçlara kıyasla kaza yapma olasılığı bir hayli düşüktür.

  Bakım Aralığı Ne Sıklıkta Olmalıdır?

  Araçların bakım periyotları; üretici firmalar tarafından belirlenen zaman dilimlerinde yapılır. Bu noktada, Porsche marka araçların periyodik bakımları genellikle yılda bir gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, yine belirlenen periyotlarda söz konusu bakım işlemlerinin yapılması istenir. Porsche modelleri için genellikle her 15.000 km’de / 12 ay olacak şekilde bakım işlemleri yapılır. Buna ek olarak, bazı modellerde ise her 10.000 km’de / 12 ay bakım yapılması istenir.

  Sonuç olarak, Porsche periyodik bakım kesinlikle aksatılmamalıdır. Çünkü, bakım sayesinde araç performansı en iyi şekilde muhafaza edilir. Büyük arızalara neden olabilecek küçük problemler ortadan kaldırılır. Ayrıca, aracın kanuni düzenlemelere uygun bir şekilde çalışması sağlanır. Araç sahibi; aklında herhangi bir endişe olmadan yolculuk yapar.

  Porsche Bakım Test Cihazları

  Porsche bakım cihazı sayesinde periyodik bakım işlemleri kolay bir şekilde yapılır. Bu noktada, periyodik bakım esnasında birçok cihaza ihtiyaç duyulduğundan bahsetmek gerekir. Onlardan birisi de arıza tespit cihazıdır. Porsche Piwis III Arıza Tespit Cihazı; sorun kodunu okuması ve temizlemesiyle dikkat çeker. Ayrıca, ECU bilgilerini gösterir. Canlı verileri test etmesinin yanı sıra gerçek değerleri ve programları görüntülemesi ile de dikkat çeker. Bütün iç devre şemasını gösteren işlem arızası navigasyonu ile de arıza tespit ve bakım sürecini kolay hale getirir. 2002’den sonra üretilmiş tüm Porsche modellerini destekler.

  Porsche bakım cihazı; periyodik bakım sürecinde olmazsa olmaz nitelik taşır. Yönlendirmeli arıza bulma, bakım devre şeması görünümü, bakım, onarım ve kontrol ünitesi değişimi ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker.

  SERVİS RANDEVUSU

  SERVİS RANDEVUSU

  Service Center randevunuzu istediğiniz tarihte ve istediğiniz servis danışmanını seçerek kolaylıkla alabilirsiniz.

  Service Randevusu Al
  7/24 SERVİSE TESLİM

  7/24 SERVİSE TESLİM

  Service Center randevunuzu istediğiniz tarihte ve istediğiniz servis danışmanını seçerek kolaylıkla alabilirsiniz.

  Randevu Al
  DAHA FAZLA BİLGİ

  DAHA FAZLA BİLGİ

  Service Center hizmetleri hakkında her türlü soru, rezervasyon veya talepleriniz için formu doldurup iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın

  Her yönü ile kaliteli, güvenli ve kurumsal bir servis ile iş birliği yapmanız ve araçlarınızı düzenli olarak kontrol altında bulundurmanız, sizin ve sizinle hayata tutunan sevenleriniz için hayati önem taşımaktadır.

  Servis Randevu Formu

  Değerli ziyaretçimiz; Bu bölümden aracınızın bakımıyla ilgili servis randevunuzu alabilirsiniz. Servis randevunuz için tercih ettiginiz tarih ve saat , uygunluğu kontrol edildikten sonra müşteri temsilcimiz size daha ayrıntılı bilgi sunacaktır, şayet arzu ettiğiniz saat tarih uygun değilse size bu konuda yardımcı olamak amacıyla telefonunuz aracılığıyla size ulaşacaktır. Formu doldururken bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. Teşekkür ederiz.